Sala weselna na miarę XXI wieku

Sala weselna na miarę XXI wieku

Współczesne wesela to nie tylko te z pompą, ale równie wymagające skromne przyjęcia weselne na czterdzieści czy pięćdziesiąt osób. Zarówno w pierwszym jak i drugim przypadku niezbędna jest piękna sala weselna o określonym standardzie, czyli taka, która zadowoli narzeczonych w 110%!

Jak znaleźć wymarzoną salę weselną?
W tym temacie mamy kilka możliwości. Po pierwsze zapytajmy znajomych o to, jakie sale weselne oni polecają. Warto przy tym uzyskać takie informacje, jak: czy serwowane potrawy były dobre, czy wielkość sali przełożyła się na komfort gości oraz czy restaurator doliczył jakieś opłaty już po zakończeniu przyjęcia weselnego.

Po drugie zapoznajmy się z ofertą sal w portalach ślubnych, w których znajdują się najróżniejsze obiekty i domy weselne z miast i województw Polski. Co ważne, w takich portalach jak www.SaleNaWesela.pl, mamy możliwość składania zapytań do obsługi obiektów dzięki czemu szybko poznamy ceny i wszelkie szczegóły dotyczące terminu i atrakcji dodatkowych oferowanych przez obiekt.

Po trzecie możemy samodzielnie udać się „w trasę” po wybranych domach weselnych. Tego typu „zwiedzanie sal” jest nadal powszechne i zalecane. Osobiste sprawdzanie wybranej sali na wesele to konieczność również w przypadku internetowej rezerwacji miejsca.

Jaka powinna być sala weselna?
Młodzi ludzie szukając odpowiedniej sali często popełniają jeden i ten sam błąd, a mianowicie zwracają uwagę tylko na wizualne aspekty obiektu, zapominając o sprawach dotyczących wygody, a przede wszystkim bezpieczeństwa. W kilku zdaniach podpowiemy, na co zwrócić szczegółową uwagę przy wyborze miejsca na wesele:

  • Wielkość – Sala weselna powinna być na tyle duża, aby miejsce do tańca było odrębnym punktem niekolidującym ze stołami biesiadników.
  • Wyposażenie – Klimatyzacja to sprawa priorytetowa, ale oprócz niej równie ważne jest dobre oświetlenie sali i sprzęt nagłośnieniowy. Poprośmy zatem obsługę sali, aby zaprezentowała możliwości dostępnego sprzętu.
  • Dekoracja – Zapytajmy o to, kto dekoruje salę i czy w tej kwestii panuje całkowita dowolność tematyczna.
  • Miejsca dla orkiestry lub DJ – Warto zapytać o to, gdzie będzie znajdować się stolik dla obsługi naszej uroczystości oraz czy posiłki dla kamerzysty, fotografa i obsady muzycznej wyniosą nas tyle sami, co za gości weselnych.
  • Zaplecze sanitarne – Zobaczmy na własne oczy, jak wyglądają toalety w obiekcie oraz ile ich jest. To ważne szczególnie ważne w przypadku dużych przyjęć weselnych.
  • Bezpieczeństwo - Droga ewakuacyjna to podstawa w każdym budynku oferującym usługi, dlatego konieczne jest, aby na własne oczy zobaczyć, gdzie w obiekcie znajduje się droga pożarowa. Taka wiedzy z pewnością przyda się na wypadek zagrożenia życia lub zdrowia któregoś z gości podczas uroczystości.
  • Parking – Domy weselne lub hotele zazwyczaj dysponują odpowiedniej wielkości parkingami, dlatego zapytajmy się, czy usługa parkingowa jest wliczona w cenę wynajmu sali, czy dodatkowo trzeba za to płacić.
  • Teren zielony – Tego typu miejsce przydaje się szczególnie wiosną i latem, gdyż właśnie wtedy para młoda szuka ciekawych plenerów na zdjęcia ślubne.

Pamiętajmy, że dobra sala weselna to gwarancja udanego wesela, warto, więc przyłożyć się do szukania odpowiedniej, aby przyjęcie było spełnieniem naszych marzeń. Tego właśnie Państwu życzymy.