Zabawki z naturalnych materiałów

Zabawki z naturalnych materiałów

Wielu rodziców ma świadomość, że spora ilość zabawek pojawiających się w sklepach nie do końca jest bezpieczna i wykonana z tworzyw, które są odpowiednie dla dzieci. Ci rodzice często szukają alternatyw dla tego, co można znaleźć w pierwszym lepszym sklepie zabawkowym. Ponieważ ekologia w ostatnich czasach stała się niezwykle modna i popularna, poszukują produktów dla swoich dzieci, które są wykonane z naturalnych materiałów.

Ci, którzy nie boją się zakupów przez Internet, powinni bliżej przyjrzeć się sklepowi Ecocroco, w którym można znaleźć produkty wykonane z materiałów, występujących w naturze. Filozofią sklepu jest sprzedaż zabawek i dziecięcych ubranek wolnych od chemii i plastiku – po prostu bezpiecznych. Oprócz tego, że przedmioty te nie stanowią żadnego zagrożenia, to jeszcze nie przyczyniają się do niepotrzebnej wycinki lasów, zanieczyszczenia Ziemi itp. Właścicielka sklepu sama selekcjonuje przedmioty, które możemy tam znaleźć. Sprowadza jest zza granicy, tylko wtedy gdy uzna, że jakaś rzecz jest wyjątkowa.

Wełna, bawełna organiczna, bambus, kauczuk i drewno to materiały, z których wykonane są wszystkie produkty dostępne w sklepie Ecocroco. Każdy z nich ulega biodegradacji, zatem w przyszłości, nawet gdyby trafił na śmietnik, to sam się rozłoży. Właścicielka firmy sprowadza wyroby takich firm, jak: Ecoboo, Ecowoods Bo, Kallisto, Lana Natural Wear, Lanco, Nana Organic i Varis Toys.złotych, a często powyżej tej kwoty. Za tę cenę dostaniemy jednak przedmioty, które są idealnie wygładzone, estetycznie, w pełni naturalne oraz takie, które z pewnością sprawią radość naszym dzieciom.

Z kolei z bambusa oprócz tego, że zrobiono, podobnie jak w wypadku drewna, klocki i puzzle, to także stworzono z tego surowca różnorakie pojazdy oraz narzędzia. Skrzynka z bambusowymi piłami i śróbokrętami będzie doskonałym prezentem dla chłopca, który chce być podobny do swojego taty naprawiającego i tworzącego coś z niczego. Z kolei dziewczynki z chęcią pobawią się pacynkami lub przytulankami, wykonanymi z organicznej bawełny. Przypominają one tradycyjne zabawki, które znajdziemy w każdym standardowym sklepie. Inne pluszaki nie są jednak wykonane z ekologicznych materiałów, co przekłada się także na ich cenę.

Ci rodzice, którzy mają malutkie dzieci i nie chcą im podawać gumowych gryzaków lub piszczałek, gdyż obawiają się m.in, jak były one przechowywane, z pewnością będą zaciekawieni gryzakami i zabawkami z kauczuku, który jest naturalnie sprężysty, kolorowy i nie zawiera szkodliwej chemii.

Zabawki ekologiczne są doskonałą alternatywą dla chińszczyzny, która zalała całą Polskę. Kupując je, nie musimy się bać, w jakich warunkach powstawały, kto je zrobił, a także czy w ich składzie są trujące, a nawet rakotwórcze składniki. Przedmioty te jednak mają swoją i to niemała cenę, ale wielu rodziców wyda każdy grosz, by ich dzieci jak najlepiej się chowały.