Jak uzyskać sztuczną opaleniznę?

Jak uzyskać sztuczną opaleniznę?

Sztuczna opalenizna jest dużo dużo zdrowsza dla naszej skóry niż wystawianie jej na najczęściej nadmierne napromieniowanie.

Promieniowanie UV jest jednym z czynników zewnątrz pochodnych które powoduje szybsze starzenie się skóry. Jeżeli chcemy wyglądać przed długie lata młodo i zdrowo powinniśmy częściej korzystać ze sztucznej opalenizny a przy kontakcie z promieniowaniem UV stosować odpowiednie kremy z filtrami.

Jak uzyskać “sztuczną” opaleniznę?

samoopalacze

Aplikacja samoopalacza jest dużo cięższa niż balsamu brązującego gdyż

szybciej można zafundować sobie piękne, pomarańczowe zacieki na skórze. Co do tego typu sztucznej opalenizny możemy również wyróżnić trzy podstawowe rodzaje samoopalaczy: piankowe, te w sprayu i balsamy. Opalenizna powinna pojawić się o kilku godzinach. Samoopalacz przeważnie ciężej się wchłania i ma bardziej niedelikatny zapach niż chusteczka czy balsam za to gwarantuje nam szybszy i

mocniejszy efekt.

chusteczki samoopalające

Producenci kosmetyków tacy jak Dax Cosmetics czy Ziaja wypuścili na

rynek pojedynczo pakowane chusteczki samoopalające, idealne rozwiązanie na wakacje zamiast 250ml butli balsamu brązującego. Cena jest niewielka bo przeważnie nie przekracza 2zł. Chusteczkę jednak można użyć tylko raz. Należy ją rozłożyć i przetrzeć całe ciało oczywiści omijając okolice brwi czy nasady włosów na czole – wtedy mogą powstać nieładne smugi.

balsamy brązujące

Drogeryjne półki uginają się wręcz od tego typu specyfików różnych firm. W obecnym czasie samoopalacz nie tylko ma za zadanie zabrązowić ciało ale  również do wyboru ujędrnić, nawilżyć czy podkreślić piękno skóry drobinkami złota.

opalanie natryskowe

W Polsce funkcjonują kilka dużych firm oferujących klientom opalanie

natryskowe SunFX, Air Brush. Opalanie trwa stosunkowo krótko i cena jest uzależniona od tego co chcemy opalić. Całe ciało może kosztować nawet 100zł. Efekt utrzymuje się

różnie, u niektórych krócej u innych dłużej. Jest klika niedogodności jak np.

zacieki które mogą powstać pod pachami czy pod kolanami. Po takim opalaniu najlepiej jest się położyć na kilka godzin i nie ruszać

Każda z metod sztucznej opalenizny sprawdza się najlepiej w momencie kiedy zrogowaciała warstwa naskórka jest speelingowana a ciało jest czyste i osuszone.

Preparaty należy nakładać równomiernie omijając mocne, widoczne owłosienie na twarzy bądź całym ciele np. brwi.