Festiwal Transatlantyk

Festiwal Transatlantyk

Poznań, stolica Wielkopolski, to jedna z kulturowych stolic Polski. Z racji na dużą liczbę mieszkańców a także przyjezdnych, którzy przybywają do tego miasta w celach rozrywkowych, bardzo często organizowane są różnego rodzaju imprezy masowe, mające za zadanie dostarczenie rozrywki tym właśnie ludziom. Dlatego też tym razem w Poznaniu organizowany jest Międzynarodowy Festiwal Filmu i Muzyki Transatlantyk. Podczas jego trwania wyświetlonych zostanie kilkadziesiąt filmów, zarówno polskich jak i zagranicznych o przeróżnej tematyce. Wśród tych filmów znajdzie się również wiele takich, które w naszym kraju wyświetlone zostaną po raz pierwszy.

Z uwagi na ogrom tego wydarzenia juz dziś Hotele Poznań rozpoczynają przygotowania do przyjęcia pod swoje dachy dużo większej liczby gości niż zazwyczaj. Biorąc pod uwagę akcje promocyjne tego niezwykłego festiwalu można przewidzieć, że potencjalnych uczestników zjawi się naprawdę sporo. Na takie wydarzenie Hotele Poznań niecierpliwie wyczekują, ponieważ niewątpliwie oznacza to dla nich duży zarobek. Filmy wyświetlane podczas trwania festiwalu zobaczyć można będzie przede wszystkim w kinach na terenie całego Poznania. Jednak nie tylko tam. W celu urozmaicenia programu festiwalu jego organizatorzy zaplanowali również imprezy plenerowe, w czasie których wyświetlane będą filmy. Festiwal ten ma na celu coś więcej niż po prostu oglądanie filmów dla rozrywki. Wyselekcjonowany zbiór pokazów zaplanowany został tak, aby wnieść cos wartościowego, skłonić widzów do myślenia, do spojrzenia na życie pod nieco innym kątem, do ujrzenia różnych spraw pod różnym pryzmatem… Najlepsze filmy nagrodzone zostaną wspaniałymi statuetkami oraz ciekawymi nagrodami. Już w dniu otwarcia festiwalu hotele w Poznaniu mogą się spodziewać rzeszy nowych gości. Z pewnością będzie to od nich wymagało o wiele więcej pracy niż zazwyczaj, jednak na pewno uczynią wszystko co w ich mocy, aby przyciągnąć swoją ofertą potencjalnych gości.

Z racji na fakt, iż festiwal ten ma trwać około miesiąca, na pewno co więksi fani filmu i muzyki zdecydują się na tak długi pobyt. Ponieważ celem tego festiwalu jest inne spojrzenie na świat, wyświetlone zostanie wiele filmów zagranicznych, między innymi z takich krajów jak: Afryka czy Bliski Wschód. W dzisiejszych czasach, gdy zalewani jesteśmy masowo produkcjami amerykańskimi stanowi to bardzo miłą odmianę. Z tego festiwalu niewątpliwie skorzystają nie tylko Hotele Poznań, ale także jego mieszkańcy oraz przyjezdni.